Пасивний вогнезахист - вогнезахисні фарби
Пожежний захист і безпека. Вогнезахист. Монтаж пожежної сигналізації. Плани евакуації.
    
[email protected]
РУС / УКР

Пасивний вогнезахист - вогнезахисні фарби

Вогнезахисні фарби зараз стали одним з найбільш часто використовуваних засобів для пасивного захисту будівель, парканів та апаратури від загоряння. Ці фарби можуть дати фору всім пасивним вогнезахисним засобів. Їх не потрібно наносити товстим шаром на поверхню, яку потрібно захистити. Отже, предмет, який вимагає захисту, не додасть істотно в масі. Що можна сказати про облицювальних матеріалах і теплозахисних екранах, істотно змінюють масу на користь її збільшення, що не завжди зручно. Крім того, фарбу легко відновити після пошкодження або ж після закінчення її експлуатаційного терміну. Але і це ще не все. Вогнезахисна фарба не тільки захищає оброблений нею предмет від вогню, але і є декором, істотно змінюючи його зовнішній вигляд.

Вогнезахисні фарби діляться на два види: спучуються і невспучівающіеся. Невспучівающіеся фарби при збільшенні температури не збільшуються в товщині. Спучуються ж фарби навпаки – стають товстішими, порядку 10-40 разів. Вони розпадаються, коли поглинають тепло і виділяють пари разом з інертними газами. В результаті утворюється спінений шар, який являє собою закоксовавшіеся розплав з негорючих речовин. Таким чином, ці фарби не дозволяють обробленої поверхні швидко прогрітися і зберегти всі властивості на потрібний час.

Вибір виду спучується фарби для вогнезахисту залежить тієї поверхні, яку необхідно обробити:

— для залізобетонних та бетонних конструкцій. Вони не схильні до дії полум'я, але по закінченні від п'яти до двадцяти хвилин приходять в повну непридатність і втрачають всі свої властивості.

— для захисту від вогню несучих конструкцій в будівництві. Як правило, вони сталеві і не горять. Однак через п'ятнадцять хвилин сталь втрачає міцність і, отже, всі несучі здібності.

— для захисту від вогню покрівлі. Тут, як правило, використовуються горючі матеріали з бітуму. Щоб знизити його пожежну небезпеку наносять мастику.

— для захисту від вогню древа. Конструкції з деревини не тільки не здатні протистояти вогню, але й сприяють поширенню полум'я по поверхні.