Вогнезахист металу і металоконструкцій. Вогнезахист несучих конструкцій
Пожежний захист і безпека. Вогнезахист. Монтаж пожежної сигналізації. Плани евакуації.
    
[email protected]
РУС / УКР

Вогнезахист металу і металевих конструкцій, проект вогнезахисту

Особливу увагу хочеться приділити вогнезахисту металу і металоконструкцій. Несучі металеві балки, колони, двутаври і інші елементи і конструкції в умовах пожежі поводяться практично непередбачувано, адже їх завдання максимально довго нести свою головну функцію –  утримувати будівлю і як можна довше запобігати обваленню. Але метал міцний доки його температура порівнянна з температурою довкілля, а при попаданні в середу високих температур метал стає пластичним і гнучким, і частенько не може встояти і 3-5 хвилин у вогні. Згинаючись і плавлячись, він ушкоджує конструкцію будівлі або споруди, відбувається обвалення, коли ще люди не встигли евакуюватися, що спричиняє за собою загибель величезної кількості життів. Тому роботи по вогнезахисту є найважливішим конструктивним елементом безпеки усієї будівлі.

Розглянемо можливість вогнезахисту металевих конструкцій точніше. Існують, звичайно, будівельні методи вогнезахисту металу: штукатурка по сітці, обкладання цеглиною, але ми не розглядатимемо будівельні методи захисту, які може врахувати будь-який проектувальник і архітектор.

Розглянемо будівлі і споруди, в яких металеві елементи, що несуть, відкриті і їх по деяким причинам не можна закрити будівельними конструкціями, не можна навантажувати бетоном або є дизайнерський або конструктивних хід архітектора. Итак, у нас будівля з несними металевими конструкціями, вони нічим незахищені. Єдиним і найефективнішим способом захисту є нанесення на метал вогнезахисної фарби, тобто проведення вогнезахисту металу. Здавалося б, немає нічого простішого - купити вогнезахисну фарбу, узяти і пофарбувати доступну металеву конструкцію! На перший погляд цю роботу може виконати будь-який маляр. Але це тільки поверхнева, уявна простота.

Для виконання цього проекту вогнезахисту металу нам треба знати точно, скільки шарів вогнезахисної фарби треба покласти на той або інший елемент, прорахувати вогнестійкість конструкцій, запобігти розтріскуванню матеріалу при сушці, або відшаровування. Вогнезахисні фарби не відрізняються дешевизною, і це одна з причин виконати проект вогнезахисту металевих конструкцій, завдяки якому буде ясно, яка кількість вогнезахисної фарби знадобиться, скільки шарів вогнезахисного матеріалу треба нанести на той або іншій элеменит металоконструкції, а також яку межу вогнестійкості необхідно застосувати.

Фахівці нашої компанії оцінять навантаження що діють на конструкцію, розрахують власну вогнестійкість конструкції, час який ця конструкція може нести свою здатність, у вогні, розрахують бракуючий час, і вичислять товщину шару вогнезахисної фарби. І ось готовий проект вогнезахисту, ціна його визначена, і можна приступити до виконання вогнезахисних робіт.

Вогнезахисний матеріал наноситься спеціальними безповітряними агрегатами, певної товщини одного шару. Фокус полягає в тому, що при занадто тонкому шарі вогнезахисного матеріалу, при щонайменшому висиханні фарба починає лопатися і завиватися, а при нанесенні занадто товстого шару - фарба, не встигнувши висохнути, обпадає з конструкції. Фахівці "3К безпека" спеціальним устаткуванням наносять певний шар вогнезахисного матеріалу, дають часовий проміжок на часткове висихання, і так періодично наносять шар за шаром, до досягнення запроектованої товщини сухого шару! Кожен шар вогнезахисної фарби контролюється як в мокрому, так і в сухому залишку, перевіряється коефіцієнт усадки, додатково сухий шар контролюється електромагнітним вихровим товщиноміром. При правильному і якісному виконанні усього комплексу вогнезахисних робіт, від розробки проекту вогнезахисту до безпосереднього вогнезахисту металу, термін служби вогнезахисного покриття складе від 25 до 50 років!

 Не обработанная несущая металлическая конструкция                                Оброблена металоконструкція вогнезахисною фарбою

огнезащита металла, огнезащита металлических конструкций, огнезащита металлоконструкций цена, проект огнезащиты огнезащита металла, огнезащита металлических конструкций, огнезащита металлоконструкций цена, проект огнезащиты

 

Метали за своєю суттю дуже чутливі до високої температурі і до вогню. Вони дуже швидко нагріваються і їх цілісні властивості знижуються. Тому несучі металоконструкції, є самим вразливим елементом будівлі при пожежі і це при тому, що металеві конструкції застосовуються всюди у будівництві!

Сталеві конструкції мають дуже низький межею вогнестійкості – від 0,1 до 0,4 годин, а по нормах, вогнестійкість будівельних конструкцій повинна складати від 0,5 до 2,5 годин, залежно від типу конструкції і будівлі.

Суть вогнезахист металевих конструкцій полягає в тому, щоб створити на поверхні металу теплоізолюючий екран, який би витримував високу температуру і дію вогню. Такий "екран" може уповільнити процес нагрівання металевої конструкції під час пожежі, тим самим забезпечити необхідний час для евакуації і рятуванні життя людей!

Для вогнезахисту металу існує декілька методів, як традиційні (штукатурка стін цементно-піщаними розчинами, бетонування, створення цегляної кладки), так і сучасні методи, які засновані  на нанесенні на конструкцію полегшеним матеріалів і заповнювачів – мінерального волокна спученого перліту, або теплоізоляційних матеріалів (листових і плиткових) таких як гіпсокартонні і гипсоволоконні листи, перлітофосфогелеві плити і т.д.

Ціна вогнезахисту металоконструкцій залежатиме від застосування конкретного методу.

 

Декілька прикладів наших робіт по вогнезахисту несних металевих конструкцій на фото нижче.

огнезащита металла, огнезащита металлических конструкций, огнезащита металлоконструкций цена, проект огнезащиты огнезащита металла, огнезащита металлических конструкций, огнезащита металлоконструкций цена, проект огнезащиты

Класифікація сучасних методів вогнезахист металоконструкцій:

·       -  Вогнезахисні покриття з рідкого скла, гранулированного минерального волокна, цемента.

·  - Використання спучуючих вогнезахисних фарб, які є складною системою, що складається з неорганічних і органічних компонентів. Їх дія основана на спученні складу при високій температурі і утворенні теплоізолюючого пористого шару, завтовшки декілька сантиметрів.

Межа вогнестійкості металевих конструкцій збільшується в результаті застосування цих методів до 0,75 - 2,5 годин, залежно від товщини шару штукатурки, полегшеного покриття або вогнезахисної фарби. Застосування спучуючих фарб дозволяє збільшити вогнестійкість конструкцій до 1,5 годин і більше.

"3К безпека" пропонує послуги з вогнезахисту металоконструкцій будь-якої складності. Наш досвід і вживані методи дозволять вам максимально збільшити вогнестійкість конструкцій з металу.