Вогнезахист повітропроводів і систем вентиляції
Пожежний захист і безпека. Вогнезахист. Монтаж пожежної сигналізації. Плани евакуації.
      
3kb@ukr.net
РУС / УКР

Вогнезахист повітропроводів і систем вентиляції

Вогнезахист повітропроводів і вентиляційних коробів несе не менш важливу роль в ефективній евакуації людей. Протидимні системи видаляють продукти горіння і подають в задимлені ділянки будівлі чисте повітря. При цьому конструкції повітропроводів проходять на великій протяжності, від системи повітроподачі до точки подання або димоводи від місця огорожі диму до місця викиду продуктів горіння.

Частенько пожежею вражаються відразу декілька місць або протяжних коридорів, тому щоб доставити чисте повітря в необхідну зону або зберегти цілісність вентиляційних коробів необхідно так само захистити їх від швидкого прогрівання і руйнування, для цього і створений вогнезахист повітропроводів. Транзитні вентиляційні короби можуть оброблятися різними способами, такими як забарвлення стінок спеціальними вогнезахисними фарбами, схожими з вогнезахистом металу по методу  нанесення, так і обгортання коробів спеціальними негорючими плитами, вогнезахисними матами, нанесення спеціалізованих вогнезахисних матеріалів.

Спосіб нанесення і тип вогнезахисного матеріалу вибирається індивідуально, виходячи з потреб замовника. Так наприклад для вогнезахисту систем вентиляційних коробів у багаторівневих паркінгах (як підземних так і наземних), доцільніше буде застосовувати обгортковий вогнезахисний матеріал, оскільки він має деякі переваги в порівнянні з вогнезахисною фарбою: він стійкіший до атмосферних дій, перепадів температур, високої вологості, не розтріскується як фарба і легший як по вазі, так і в застосуванні (нанесенні на поверхню).

Вогнезахисні фарби для систем вентиляції розумніше застосовувати в місцях із стійкою плюсовою температурою, невеликими перепадами рівня вологості, відсутності вібрації і інших зовнішніх дій на вогнезахисний матеріал. У будь-якому разі тип матеріалу вибирається індивідуально, також можливо поєднувати різні вогнезахисні матеріали для ефективнішого і менш витратного за ціною способу.

Забезпечення швидкої, безпечної і комфортної евакуації головне завдання будь-якого вогнезахисного покриття, не залежно фарби це або інші матеріали.

 

Приклад обгорткового вогнезахисного матеріалу для повітропроводів

огнезащита воздуховодов, огнезащита венткоробов, огнезащита систем вентиляции, огнезащита металлических коробов