Вимір опору ізоляції, перевірка ланцюга фаза-нуль, електролабораторія, електротехнічні виміри
Пожежний захист і безпека. Вогнезахист. Монтаж пожежної сигналізації. Плани евакуації.
    
[email protected]
РУС / УКР

Вимір опору ізоляції електропроводки

Компанія "3К безпека" пропонує таку послугу, як - вимір опору ізоляції і будь-які електротехнічні виміри. Величезну роль в області протипожежної безпеки, а так само в області охорони праці і відвідувачів грає зміст електромереж в справному і працездатному стані.

Для детальнішої інформації і  розрахунку вартості робіт по вимірах опору, ви можете зателефонувати +38 (044) 500-45-82.

Справні електромережі, а так само електророзподільні пристрої і струмоприймачі, це запорука безпечного і економічного розвитку бізнесу, офісу, удома і будь-якої установи .

Для визначення справності і надійності електричних мереж необхідно періодичний  (раз на рік) робити виміри опору ізоляції електропроводки (перевірка електропроводки).

Для проведения замеров изоляции и других электроизмерительных работ, наша компания открыла и зарегистрировала собственную электролабораторию. Стоимость замера сопротивления изоляции вы можете узнать по контактным телефонам.

Вимір опору ізоляції електропроводки.

У найважливіші електричні виміри входить така процедура, як вимір опору ізоляції електропроводки. Це головний показник стану ізоляції. Якщо ізоляційний опір менше передбаченого в нормативних документах, то це цілком може стати причиною пожеж і електричних травм.
У нормативній документації ПУЕ і ПТЕЕП викладені норми опору ізоляції і періодичність її перевірки. Проведення вимірів опору можливе виключно із застосуванням спеціальних приладів – мегомметров.
Мегомметри діляться на дві категорії: електронні і аналогові – з ручним приводом. Усередині аналогових мегомметров знаходиться вбудований генератор. Електронні працюють від акумулятора.

Процес виміру опору ізоляції.

Вимір опору ізоляції розпочинається з огляду цілісності електропроводки. Далі необхідно переконатися в цілісності інших дротів і кабельних ліній, а також тих місць, в яких з'єднуються дроти в сполучних і розподільних коробках. Після вищепереліченого найдоцільніше почати обстеження місць приєднання дротів до електроустаткування, наприклад, до апаратів захисту.

Перш ніж почати роботи по виміру опору ізоляції, треба відключити усе наявне устаткування від джерела напруги. Після проведених вимірювальних робіт видається спеціальний документ - протокол виміру опірності ізоляції. Якщо отримані свідчення нижчі норми, яка прописані в технічній літературі, то це електроустаткування знімається з експлуатації до моменту усунення виявлених недоліків.

Трудовитрати, пов'язані з вимірами опору ізоляції.

Визначаючи вартість робіт електровимірювань, передусім треба керуватися ціною за одиничний вимір. Також треба враховувати необхідну кількість вимірів, що відносяться до певного типу. Ціну за одиничний вимір встановлює держава. Об'ємами і видами необхідних випробувань і вимірів займаються державні контролюючі органи.

Слід знати, що тільки такий спосіб проведення вимірів опору електропроводки є легальним, дозволеним і об'єктивним. Будь-який інший спосіб, навіть найточніший, але не підкріплений друком державної інстанції (чи акредитованою організацією що має відповідну ліцензію і допуск від Електролабораторії), автоматично вважається невірним.

Регулярна перевірка електропроводки помітно знижує ризик виникнення пожеж і інших небезпечних ситуацій для життя людини .

Виміри опору ізоляції проводяться сертифікованим повіреним устаткуванням, фахівцями високого професійного рівня.

При необхідності можливе проведення вимірів опору ізоляції в самі коротші терміни за 1-2 дні, виконуємо роботи за бажанням замовника у вихідні і святкові дні.

Після закінчення виконання робіт надається технічний звіт і протоколи вимірів опору ізоляції, що містить повний перелік проведених вимірів, виведень і рекомендацій. Зауваження по недоліках і несправностях існуючої електромережі видаються окремим протоколом. При виявленні несправностей можливо швидке і якісне усунення виявлених порушень.

 

Перелік ліцензованих дозволених видів випробувань і вимірів які проводить наша компанія:

1. Перевірка стану елементів заземляючих пристроїв електроустановок.

2. Перевірка наявності ланцюга і виміри перехідних опорів між заземлювачами і заземляючими провідниками, устаткуванням, що заземляється (елементами) і заземляючими провідниками.

3. Вимір питомого опору землі.

4. Вимір опору заземляючих облаштувань усіх типів.

5. Виміри опору ізоляції кабелів, обмоток електродвигунів, апаратів, вторинних ланцюгів і електропроводок, і електроустаткування напругою до 10 кВ.

6. Вимір повного опору петлі «фаза-нуль» (струму однофазного короткого замикання) у установках з глухозаземленною нейтраллю.

7. Перевірка спрацьовування захисту при системі живлення із заземленою і ізольованою нейтраллю.

8. Перевірка спрацьовування захисту, виконаного плавкими вставками, в електроустановках напругою до 10кВ, калібрування плавких вставок.

9. Перевірка автоматичних вимикачів в електричних мережах напругою до 1000 В на спрацьовування по струму.

10. Випробування підвищеною напругою кабельних ліній і електроустаткування напругою до 10 кВ.

11. Перевірка облаштувань релейного захисту, автоматики і телемеханіки.

12. Перевірка облаштувань захисного відключення.

 

Замеры сопротивленияэлектролабораториясопротивление изоляции электропроводки