Технологія спринклерної системи пожежогасіння
Пожежний захист і безпека. Вогнезахист. Монтаж пожежної сигналізації. Плани евакуації.
    
[email protected]
РУС / УКР

Технологія спринклерної системи пожежогасіння

Людина завжди прагнула до поліпшення рівня свого життя, і тому науковий прогрес торкнувся її скрізь – від медицини до техніки і економіки. Звичайно ж, він не міг не торкнутися таку важливу сторону життя, як безпека, збереження майна, здоров'я і життя людини при пожежі.

Зараз неможливо собі уявити, щоб пожежа на великій площі намагалися локалізувати і згасити звичайним вогнегасником, ці часи давно в минулому. А так як не завжди пожежна команда може своєчасно прибути на місце події, доводиться шукати різні способи, що дозволяють відразу ж ліквідувати місце загоряння, і навіть в умовах відсутності людей на об'єкті.

Перші системи пожежогасіння згадуються ще в працях давньогрецького вченого Архімеда. Це були системи, в основі яких був принцип підйому води, як самого доступного засоби гасіння пожеж, це були пристрої типу насосів. А з кінця 19 століття з'явилися так звані спринклери.

Сучасна автоматична система пожежогасіння – це спринклерні системі. Вона являє собою систему із сталевих або пластикових трубопроводів, де під тиском знаходиться суміш для гасіння вогню. Важливою частиною спринклерної системи пожежогасіння є насадки, поверхня яких реагує на підвищення температури.

Коли виникає пожежа, насадка розплавляється і вогнегасна суміш, яка знаходиться під тиском, вивільняється і покриває собою вогонь. І що найголовніше, це обладнання спрацьовує, навіть якщо в приміщенні немає людей.   Рух води автоматично фіксується і черговий персонал отримує інформацію про спрацьовування системи. Крім того, сигнал про пожежу передається на пожежну сигналізацію, щоб включилися системи сповіщення і були проведені заходи з евакуації.

Сучасні спринклерні системи пожежогасіння відрізняються високою інерційністю гасіння пожеж. Вони мають невеликий розмір і при цьому витримують великий тиск і відрізняються високим терміном служби. Їх можна монтувати в стіну або в стелю, а також у різні будівельні конструкції.

Водяне пожежогасіння найчастіше використовують для захисту великих площ з великою висотою. За ціною водяне пожежогасіння не має собі рівних і не вимагає особливих витрат в найближчі 10 років, чого не скажеш, наприклад, про порошкової системі пожежогасіння, де через 5 років потрібно замінити всі порошкові модулі.