Система сповіщення про пожежу - проектування, монтаж, обслуговування, ремонт
Пожежний захист і безпека. Вогнезахист. Монтаж пожежної сигналізації. Плани евакуації.
      
3kb@ukr.net
РУС / УКР

Система сповіщення про пожежу

Система сповіщення є невід'ємною і дуже важливою частиною будь-якої пожежно-охоронної системи. При виявленні вогнища пожежі необхідно, передусім, запобігти паніці, попередити людей, вивести їх з небезпечних місць, а для цього потрібна система сповіщення населення.


Нашою компанією розробляється система сповіщення населення про пожежу. Монтаж системи сповіщення про пожежу у наш час набуває все більшого значення в охоронно-пожежних системах. При виникненні пожежі важливо не лише вчасно виявити вогнище займання, але і оповістити людей про небезпеку і запобігти тим самим загальній паніці. Сповіщення про пожежу в штатному ж режимі може бути використане відтворенням передачі фонової музики і мовних оголошень усередині самого об'єкту.

Сповіщення про пожежу грунтоване на модульному принципі, у зв'язку з цим такі системи можуть включати і додаткові пристрої, що забезпечують екстрену трансляцію, більш високу якість звуку. Варто відмітити, що сповіщення про пожежу залежить від архітектурних особливостей будівлі.

Сучасне сповіщення про пожежу має можливість виконувати не лише трансляцію екстрених повідомлень, але і навіть відправляти повідомлення про тривогу прямо на стільниковий телефон. Автоматична система сповіщення населення про пожежу може бути автономною, або частиною складної системи. Також вони розрізняються залежно від кількості зон, що оповіщаються, програмування послідовності подій, можливості комп'ютерного управління і т.д.

Але системи сповіщення про пожежу мають і загальні елементи:

- блок комутації сигналів;

- звукопідсилююче устаткування;

- джерела сигналу (системи озвучування) - мікрофон, генератор тонального сигналу, радіоприймач, CD- програвач або магнітофон;

- гучномовці: рупорні, настінні, стельові.


Залежно від складу і принципів функціонування сповіщення про пожежу бувають централізованими і локальними.

Локальна система сповіщення населення про пожежу - це система модулів, в яку поступають тривожні сигнали від зовнішніх датчиків. Потім ці сигнали, у вигляді раніше приготованих текстових повідомлень, транслюються в певній кількості приміщень. Такі системи сповіщення про пожежу складаються головним чином з мовного процесора, підсилювача звуку і гучномовця, що не мають централізованого управління.

Проте, локальне сповіщення про пожежу має свої мінуси. Один з них - неможливість оперативного управління евакуацією, приміром, з мікрофонної консолі, що буває необхідним в нестандартних або в ситуаціях, що швидко змінюються.

Централізоване сповіщення про пожежу має центральний блок управління, що дає їй можливість працювати в автоматичному або напівавтоматичному режимі. Сповіщення про пожежу може мати декілька джерел сигналу, а розбиття будівлі на окремі зони робиться у відповідності його архітектурного і функціонального типу.

Крім того, система мовного сповіщення про пожежу може супроводжуватися світловими покажчиками напряму евакуації. Також система сповіщення може бути поєднана з системою контролю доступу, яка при вступі тривожних імпульсів з датчиків, даватиме сигнал до відкриття додаткових евакуаційних виходів.

Система голосового сповіщення про пожежу сприяє успішнішій і ефективнішій евакуації людей і цінного майна, особливо в громадських будівлях, де окрім працюючого персоналу, знаходяться і відвідувачі.

Сповіщення про пожежу повинне робитися по заздалегідь записаних екстрених повідомленнях, які повинні транслюватися з більшою силою звуку, ніж фонова музика. Крім того, мовне сповіщення про пожежу має бути нейтральним і містити інформацію про усі можливі шляхи евакуації людей.
Система сповіщення людей про пожежу має величезне значення безпосередньо в їх евакуації, у разі виникнення займань і є невід'ємною частиною усієї системи пожежної безпеки будівлі. Крім того, при проектуванні системи сповіщення про пожежу, слід обов'язково враховувати її відповідність останнім чинним нормам і правилам пожежної безпеки.

Системи сповіщення населення про пожежу, монтаж яких пропонує наша компанія, підрозділяються на 1, 2, 3, 4 і 5 типів сповіщення. Тип системи сповіщення обирається під кожен об'єкт індивідуально, в ході проведення проектних робіт.

Простими типами сповіщення є 1 і 2 тип. В основному вони полягають в поданні тонованого звукового сигналу (сирени) в приміщення будівлі. Сирени не перевищують 110 Дб. звукового тиску і відрізняються тональністю від усіх інших звуків в проектованій будівлі або споруді.
Ми пропонуємо не лише установку, але і обслуговування систем сповіщення про пожежу.

Засоби сповіщення про пожежу Сирена. Оповещение о пожаре Сирена. Оповещение о пожаре Сирена. Оповещение о пожаре
 

3, 4 і 5 типи сповіщення являються мовними типами сповіщення. У разі надзвичайної ситуації в зони і приміщення об'єкту подаються мовні текстові повідомлення про ситуацію і пропонуються заходи по діях у зв'язку з ситуацією, що склалася.

Вибір типів мовного сповіщення визначається під час проведення проектних робіт. У мирний час через систему сповіщення можливо транслювати музичні передачі і програми, а так само робити оголошення для співробітників або відвідувачів.

Гучномовці

Громкоговорители. Оповещение о пожаре    Громкоговорители. Оповещение о пожареГромкоговорители. Оповещение о пожаре