Пожежна безпека
Пожежний захист і безпека. Вогнезахист. Монтаж пожежної сигналізації. Плани евакуації.
      
3kb@ukr.net
РУС / УКР

Пожежна безпека

Пожежна безпека – найнайголовніше завдання будь-якого підприємства, організації, адже легше попередити появу пожежі, чим загасити її. Вирішення цього питання не варто відкладати в далекий ящик, інакше може бути вже пізно. Пожежна безпека повинна розраховуватися з найперших днів проектування об'єкту, передачі його в експлуатацію, в'їзду до будівлі організації і початку її функціонування. Якісна і надійна пожежна безпека може бути забезпечена тільки висококласними фахівцями, що мають чималий досвід і навички в даній сфері.

Пожежна безпека буде ефективнішою, якщо зробити ряд дій. Передусім, необхідно знайти серед документів припис Держпожнагляду, який був складений при перевірці будівлі співробітниками цієї організації. Вивчивши цей документ, можна встановити чи усі заходи, пов'язані з таким важливим моментом, як пожежна безпека, були проведені. Якщо ж виявиться, що яку-небудь дію не було виконано, слід усунути ці недоліки.

Окрім проведення протипожежних заходів пожежна безпека має на увазі устаткування приміщення системами пожежогасіння, пожежною сигналізацією, дивовидалення і так далі

Пожежна безпека грунтується на діючій нормативній базі, в якій якраз таки і прописані необхідні заходи, регламенти, правила, технічне оснащення приміщення, проведення навчань і тренувань, контроль, заохочення за дотриманням встановлених правил і покарання за їх порушення.

Пожежна безпека є таким станом об'єкту, при якому усувається можливість виникнення пожежі, а у разі займання застосовуються необхідні заходи по ліквідації небезпечних для споруд, майна, а також життя і здоров'я людей  чинників. Пожежна безпека – це не лише проведення профілактики виникнення пожежі, але і активний протипожежний захист, що забезпечує оперативну боротьбу з вогнем.

Людина здатна ефективно працювати на підприємстві тільки тоді, коли він точно упевнений в тому, що захищений від негативних чинників довкілля, тому пожежна безпека – це міра, на якій організаціям не слід економити.